treningi personalne vip

Cześć, nazywam się Robert Świgoń!

Jestem Międzynarodowym Expertem systemu Krav Maga Kapap. Uczę ludzi jak skutecznie się bronić! Prowadzę szkolenia cywilne, militarne oraz personalne Vip. Dzielę się wiedzą na temat działań prewencyjnych. Tworzę i rozwijam swój autorski projekt „Licencja Na Przetrwanie”.

Robert Świgoń

Od ponad 30 lat fascynują mnie sztuki i techniki walki, a zwłaszcza systemy militarne.
Swoją przygodę ze sportem zacząłem jako nastolatek od treningów Kung-fu, Judo, box, kick boxing, Jeet Kune Do. 25 lat temu zainteresowałem się i zacząłem trenować systemy militarne (Krav Maga) oraz związane z walką uliczną (walka pałką, nożem, pistoletem, karambitem, maczetą itp.).
Od 1997r. nieustannie szkolę cywilów oraz służby militarne w Polsce i na Świecie. Jestem szkoleniowcem służb militarnych i interwencyjnych z zakresu broni białej (maczety, noże, kij baseballowy, siekiera itp.), psychologii oraz prewencji zagrożeń ulicznych. 

Jako instruktor Krav Maga oraz Samoobrony byłem członkiem Instytutu Krav Maga Polska (IKMP) oraz dyrektorem w Stowarzyszeniu Europejskiej Federacji Krav Maga. W między czasie doszkalałem się min. z systemu Kapap (Izrael) oraz Systema, Silat, SDI, Panantukan

Brałem udział w wyszkoleniu Służb zabezpieczających w kilku krajach Europejskich. Prowadziłem szkolenia dla firm ochrony (Czechy), szkolenia militarne (Włochy), szkolenia z działań odbijania zakładników (Francja), szkolenie dla Vipów (Rosja, Ukraina), treningi i szkolenia z działań prewencyjnych – próby szantażu bronią (Wielka Brytania). W Polsce prowadziłem szkolenia dla firm ochrony (nóż, pistolet, długa broń), szkolenia służb interwencyjnych, szkolenia wojsk (taktyka, działanie z bronią krótką i długą), szkolenia bojowe w małych grupach militarne, szkolenie Straży Granicznej (broń krótka i długa, kajdankowanie), szkolenia dla prywatnych firm (działanie pałką i nożem), szkolenia indywidualne Vip (pałka, nóż, maczeta), treningi dla prywatnych osób i biznesmenów, treningi i szkolenia dla przedsiębiorstw i korporacji, treningi personalne, w grupach czteroosobowych (broń krótka, nóż) i wiele innych szkoleń, które nie są opisane ze względu na ich poufny charakter.

Od wielu lat zgłębiam stare sztuki walki i systemy militarne. Badam je w poszukiwaniu ukrytych, a zarazem prostych niezwyciężonych technik. Wypełniam luki w systemach walki, dokonuję analizy pod względem maksymalnej skuteczności obrony. Poszukuję ukrytych możliwości walki w sytuacjach wydających się bez wyjścia.

Fascynuje się ludzkim umysłem, psychologią jego działania oraz motoryką i mechaniką ruchu, zwłaszcza w sytuacjach skrajnego zagrożenia w stresie i w konfrontacji z agresorem. Uproszczone techniki, które tworzę wpływają w walce na mechanikę ruchu oraz intuicyjne działanie naszego ciała i mózgu. Odkryłem to, że bez względu na wiek nasz mózg i nasze odruchy są w stanie zdobyć te zdolności szybko i sprawnie.

 

Lata doświadczenia w systemach militarnych pozwoliły mi stworzyć swój własny autorski projekt System Survival License, który jest zbiorem hybrydowym wszystkich poznanych przeze mnie systemów, całkowicie uproszczony i niesamowicie łatwy do nauki.                 SL System Krav Maga Kapap to najprostszy system stworzony aby bronić siebie i swoją rodzinę w sytuacjach skrajnego zagrożenia.

W 2008r. założyłem swoją własną organizację University Krav Maga Poland, w której działam do dziś. Prowadzę szkolenia z pracy z bronią długą i krótką, sposoby wydobycia, obezwładniania i ataku

choch16